Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Bieg Jesieni już w najbliższą sobotę - 17 września 2016r.
Komunikaty

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy i miłośników Nordic Walking w sobotę 17 września 2016 r. na Bieg Jesieni. Startujemy o godz. 12:30 na os. Lotnisko!!. Wcześniej należy się zapisać i uiścić opłatę w wysokości 5 zł w Biurze Zawodów zlokalizowanym nieopodal linii Startu/Mety (w godz. 11:00 - 12:20).

Podczas zawodów będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe - Państwowy Szpital Kliniczny nr 1 w Szczecinie na Unii Lubelskiej, Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SPSK nr 1 PUM

26 Międzynarodowy Półmaraton Philipsa i XIX Choszczeńska Dziesiątka
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

"26 Międzynarodowy Półmaraton Philipsa" Piła - 04.09.2016r.Półmaraton Piła - Choszczeńska 10T
Do Piły na półmaraton zaliczany do "Korony Półmaratonów Polski" wybrała się skromna 11- osobowa grupa stargardzian, ale w tej grupie była spora, bo 5- osobowa ekipa zawodników MASTERS. Bieg w Pile, jak zwykle przygotowany profesjonalnie pod każdym względem. Pogoda również dopisała. Płaska trasa biegu i fantastycznie dopingujący wszystkich biegaczy za pomocą "bębnów i kotłów" kibice pomogli nam z uśmiechem pokonać te nieco ponad 20 kilometrów. W sumie wystartowało 3277 osób, a bieg ukończyło 3258 uczestników, w tym: 824 panie. Na mecie zwycięzca osiągnął czas 01:04:28, a pierwsza pani zameldowała się z czasem: 01:12:44.

Podsumowanie naszych wakacyjnych startów
Wydarzenia

Nastał czas wakacji i urlopów, ale grupa stargardzian nie zapomniała o aktywności fizycznej startowała w wielu imprezach biegowo-rowerowych, nie zawsze urlopowo.
- 23 lipca w XVII Biegu Dookoła Morynia i jeziora Morzycko na dystansie 15 km uczestniczyło 214 biegaczek i biegaczy, w tym: dwóch naszych przedstawicieli. 79 miejsce zajął Mariusz Łabędzki z wynikiem 01:14:09, a Ryszard Skąpski był 151 z wynikiem 01:25:40.

Zapraszamy na Bieg Jesieni
Komunikaty

SSerdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy i miłośników Nordic Walking w sobotę 17 września 2016 r. na Bieg Jesieni. Startujemy o godz. 12:30 na os. Lotnisko!!. Wcześniej należy się zapisać i uiścić opłatę w wysokości 5 zł w Biurze Zawodów zlokalizowanym nieopodal linii Startu/Mety (w godz. 11:00 - 12:20).

Podczas zawodów będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rzecz "Stowarzyszenia Rodziców-Dzieci Chorych na Białaczkę" Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej PAM Szczecin - Unii Lubelskiej.

Historia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - opowiada Aleksandra Saków- cz. III

Wakacje się kończą, miło było się spotkać z dawnymi kolegami, przyjaciółmi, powspominać dawne czasy i spojrzeć na to, co dzieje się obecnie. Ostatnie dni wakacji spędziłem w Kołobrzegu, ale Stargard był, jest i będzie zawsze moim rodzinnym miastem, tu spędziłem najlepsze sportowe lata, sportową przygodę życia.
W latach 1957 - 1958 reprezentowałem barwy klubowe KKS Błękitnych, a po rozwiązaniu tam sekcji lekkoatletycznej przeniosłem się do LZS/LKS Pomorze i barwy tego klubu reprezentowałem w latach 1959 - 1979. Lata 1960 - 1961 spędziłem w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz, odbywając służbę wojskową. Ponownie w "Pomorzu" spędziłem lata od 1962 – 1979 roku. Rok 1980 -1981 to praca szkoleniowca w WTS "Orzeł" Wałcz. Dlaczego przeniosłem się do Wałcza ano dlatego, że niedotrzymano danych nam obietnic. W tym czasie w Stargardzie na obecnym, ale zdecydowanie większym terenie stadionu przy ulicy Sportowej miał powstać kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Stadion lekkoatletyczny zaplanowany był z krytą trybuną i oprócz stadionu lekkoatletycznego było planowane boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej oraz korty tenisowe.

LATO w SZWLA
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Latow w SZWLALato 2016 roku jest kapryśne. Pogoda w kratkę, ale przedstawicielom SZWLA nie przeszkadza to w braniu udziału w zaplanowanych zawodach i nieplanowanych przedsięwzięciach.

Od X Jubileuszowego Międzynarodowego Biegu o „BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ” minęło zaledwie miesiąc a NASI biegali w VI Biegu filmowym w Wałczu, Marta Olczak 19 czerwca zaliczyła triatlon w Lipianach , a 26 czerwca spora grupka Szwal-owców biegła w II Maratonie PZU w Szczecinie. Szotowicz na koniec czerwca przebiegł 55 km. w Sudetach. W Dziwnowie 23. lipca nasi biegacze zaliczyli XVIII Bieg „Cztery Mile Jarka” ,a w Kamieniu Pomorskim 06. sierpnia – bieg na 10 km „ I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” gdzie TRZECH MUSZKIETERÓW SZWLA w kat. M-70 zajęła całe podium. I miejsce zajął Ryszard Skąpski, srebro – Mieczysław Burdzy , a brąz Henryk Maciejewski. W tym biegu towarzyszyła im Grażyna Maciejewska która w K-50 uplasowała się na 10 miejscu.

Historia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - opowiada Aleksandra Saków- cz. II
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Poprzednie wspomnienia zakończyliśmy na tym, że 01 kwietnia 1996 r. odbyło się I Walne Zebranie Związku, gdzie wybrano po raz pierwszy władze nowego sportowego związku w Stargardzie.
Na następne spotkanie zostałem ponownie zaproszony do domu kolegi Olka. Po omówieniu kwestii formalnych SZWLA Olek rozpoczął rozmowę od Swoich wspomnień dotyczących jego kariery sportowej kontynuowanej już w gronie weteranów lekkiej atletyki.
Kolega Olek jest bardzo utytułowanym sportowcem, w związku z czym chwilkę trwało zebranie i przypomnienie sobie wszystkich najważniejszych zawodów. Olek po krótkim zastanowieniu powiedział mi, że było tego bardzo dużo, że nie będzie mnie zanudzać wszystkimi moimi występami, i że wspomni tylko o tych, które najbardziej utkwiły mu w pamięci. Chociaż powiedziałem, że z wielkim zainteresowaniem wysłucham wszystkiego co ma mi do powiedzenia. I tak wspomnienia zaczęliśmy od roku 1994.


Like a virgin... touched for the very first time....
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

I  Ultra Cross Maraton Przyznam, że wybiegałam ładnych naście kilometrów od maja, ale zawsze jest dobry czas żeby opowiedzieć ‘swój pierwszy raz’ . Zresztą, tak zaplanowałam cały biegowy rok, nic nie może się powtórzyć, biegam tylko tam, gdzie jeszcze mnie nie było. No dobra, z jednym małym wyjątkiem, ale od tego wszystko się zaczęło, więc tak, Alkala Bieg Kobiet Szczecin, obowiązkowo, z sentymentu, musiałam po prostu tam być. Mimo, iż moje bieganie troszkę ewoluowało, to nadal ciężko pracuję pod okiem tego samego Trenejro – w niektórych związkach jestem stała w uczuciach.
Wiosenny start główny zaplanowałam dużo wcześniej , wybrałam Paryż i królewski dystans, ale jak wiadomo życie pisze różne scenariusze i z przyczyn osobistych musiałam pobiec w stolicy Polski.


Historia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - opowiada Aleksandra Saków- cz. I

Wszystko zaczęło się 22 lata temu w lipcu - wspomina Aleksander Saków w czasie spotkania przy kawie, które odbyło się w siedzibie Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Ateltyki na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Kolega A. Saków, członek kadry olimpijskiej w rzucie oszczepem na olimpiadę w Tokio w 1964 r. i olimpiady w Meksyku w 1968 roku. Ale życie i kariera sportowca to nie tylko sukcesy i zaszczyty, ale również to, co jest najgorsze i nie przewidywalne czyli choroby i kontuzje - odwieczna zmora sportowców. Miałem pecha- mówi Aleksander Saków, powyższe przypadłości wyeliminowały mnie z największego święta dla sportowca - olimpiady w Tokio i Meksyku.


Facebook
Partnerzy

Fotografia Stargard
Fotografia Stargard
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.02 2,855,369 Unikalnych wizyt
stat4u